Kwiaty do biura i ogrody wertykalne

Written in

by

To, że zieleń wycisza i uspokaja, wie już chyba każdy z nas. Nie bez powodu, naprawdę wiele osób, każdą wolną chwilę chce spędzać na łonie natury, gdzie odpoczywają, zarówno nasze oczy, jak również przemęczona głowa, która jest w stanie chociaż na moment przestać pracować na najwyższych obrotach. Nie zawsze jednak mieszkamy w pobliżu terenów zielonych, a też możliwość pojechania do lasu może być nierzadko ograniczona i po prostu utrudniona.

Jak zatem pomóc sobie chociaż trochę w tego typu okolicznościach i w jaki sposób przemycić trochę zieleni na co dzień?

Zalety posiadania kwiatów

Znaczna część osób uparcie twierdzi, że pielęgnacja kwiatów to zajęcie czasochłonne i skomplikowane. Z jednej strony, łatwo bowiem niektóre gatunki kwiatów zbytnio przesuszyć, a inne podlać zbyt obficie, co również z pewnością nie będzie dla nich korzystne, ale poświęcając tej tematyce nieco więcej uwagi, jesteśmy w stanie sprawić, że kwiaty podziękują nam swoim okazałym wyglądem, dostarczając nam tym samym wrażeń wizualnych, estetycznych, a nawet zdrowotnych.

Tak naprawdę, kwiaty warto umieszczać, gdzie tylko to jest możliwe. Wiele gatunków wpływa na powietrze, skutecznie je oczyszczając i natleniając. Jeszcze inne pomagają zwiększyć jego wilgotność, a nawet są w stanie pozbyć się z naszych pomieszczeń, niechcianych bakterii i wirusów, co jest bardzo polecane, chociażby podczas rekonwalescencji i walki z chorobami dróg oddechowych.

Kwiaty na co dzień

Kwiaty jednak, wcale nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z mieszkaniem, bądź też przydomowym ogrodem. Okazuje się, że idealnym pomysłem są także kwiaty do biura Kraków, które ocieplą nam surowe i ponure pomieszczenia, składające się głównie z komputerów oraz papierowych dokumentów.

Taki dodatek zieleni znacznie umili pracę, a w klimatyzowanych pomieszczeniach, pomoże uzyskać dobrą jakość powietrza, za co w pierwszej kolejności podziękują alergicy. Zwróćmy jednak tutaj uwagę, żeby były to kwiaty, które ucieszą nasze oko na dłużej, a nie takie, które w przeciągu kilku dni przekwitną. Mogą to być np. sukulenty, kaktusy czy właśnie “oczyszczacze powietrza” w formie skrzydłokwiatów, palm koralowych czy też paproci.

Ściany kwiatów

Przepięknym i już nieco bardziej wyrafinowanym pomysłem mogą być też ogrody wertykalne, które możemy umieścić, zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Dotlenią one jeszcze bardziej naszą przestrzeń, zapewnią dostateczną ilość wilgoci, a nawet są w stanie skutecznie odizolować nas od męczącego hałasu, którego w dużych firmach, jak wiadomo, nie brakuje.

Ogrody wertykalne, to jednak przede wszystkim uczta dla oczu. Umieszczając je na ścianie czy też stojaku, jesteśmy w stanie poczuć się jak w lasach tropikalnych, albo dżungli, a decydując się na nie w naszym ogrodzie, nadajemy mu kunsztu i nowoczesnego wyglądu.

Jest to ponadto ciekawa alternatywa dla wszystkich mieszkających w dużym mieście i pracujących w olbrzymich biurowcach, albo zdalnie. Taka zieleń wpłynie pozytywnie na poprawę naszego samopoczucia oraz oczywiście na nasze zdrowie.

Jak widzimy, z pozoru łatwy wybór, jakim jest zakup kwiatów, nie zawsze jest taki prosty, jakby na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. Zdecydowanie jednak opłaca się poświęcić trochę czasu i dokładnie przeanalizować, o jakie kwiaty nam tutaj chodzi – czy stawiamy na pojedyncze gatunki i drobne dodatki, czy też raczej chodzi nam o okazałe ściany kwiatów, które są w stanie nadać naszemu pomieszczeniu całkowicie innego charakteru.

Tags