Nowoczesne aranżacje roślinne Twoich wnętrz

Written in

by

Każdy profesjonalny architekt czy projektant wnętrz doskonale zdaję siebie sprawę z faktu, jak kluczową rolę odgrywa w aranżacji roślinność i jej właściwy dobór. Oprócz jej walorów estetycznych, rośliny we wnętrzach to także doskonały sposób na odpoczynek dla naszego wzroku, zwłaszcza w przypadku wpatrywania w ekrany, jak również rewelacyjny sposób na ocieplenie wnętrz i dobre samopoczucie. Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodów wertykalnych. Dlaczego warto postawić na taką formę? Przejrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Krótka charakterystyka ogrodów wertykalnych

Ogród wertykalny to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Finezyjnie ułożone kompozycje roślinne na ścianach pomieszczeń napotkać można w najbardziej prestiżowych aranżacjach wnętrz. Kompozycję mogą być tworzone z roślin żywych, sztucznych, bądź żywych i sztucznych jednocześnie. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań użytkowników. 

Ogrody wertykalne zazwyczaj zajmują całą powierzchnię ściany, przez co tworzą efektowne, zielone dekoracje, które niezwykle nowocześnie i efektywnie się prezentują. Dla niektórych ogród przypomina gęstwinę dżungli, która doskonale komponuje się nie tylko z wnętrzami urządzonymi w stylu boho czy eko, ale także dobrze wygląda we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, industrialnych czy eklektycznych. 

Do tworzenia ogrodów wertykalnych przeznaczone są profesjonalne systemy, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się perfekcyjnie wykonanymi ścianami kwiatowymi naszych wnętrz. Cała konstrukcja oparta jest na stalowej ramie oraz odpowiednim systemie nawadniania i podłoża w przypadku roślin żywych używanych do tworzenia kompozycji. 

Szerokie zastosowanie ogrodów wertykalnych do wielu wnętrz

Ogród wertykalny to rozwiązanie, które dedykowane jest zarówno do wnętrz o charakterze prywatnym, jak i publicznym. W praktyce oznacza to, że takie roślinne rozwiązanie będzie doskonałym wyborem dla naszych kuchni, salonów, pokojów dziennych czy korytarzy. Co więcej, ogrody wertykalne coraz częściej możemy napotkać również w przestrzeniach biurowych, kancelariach prawnych, korporacjach, urzędach, centrach handlowych oraz w wielu innych obiektach użyteczności publicznej. 

Dlaczego warto postawić na ogród wertykalny?

Ogród wertykalny jest rozwiązaniem nietuzinkowym, który rozjaśni i doda charakteru każdej aranżacji wnętrz. Zdobiąc nasze pomieszczenia pojedynczymi roślinami, nawet w najbardziej okazałych donicach, nie jesteśmy w stanie uzyskać efektu zbliżonego do ściany pełnej bujnej, soczyście zielonej roślinności. Co więcej, ogród wertykalny pozostawia dla swoich użytkowników ogromną dowolność i możliwość swobodnego wyboru. W zależności od indywidualnych upodobań możemy tworzyć kompozycję ze wszystkich znanych i dostępnych gatunków roślin, które wpiszą się w stylistykę pomieszczeń i pozostałych elementów wyposażenia użytych do stworzenia aranżacji wnętrz.

Tags